I can't believe it's not mafia!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edycja piąta

+17
xo_xo
Gustavo Fring
Mateo Preacher
Der Khan
Kuoka
Cecilia Rincón
Veronica Cortez
Wasyl Drogow
DoeJoe
Justynian
Ramirez Serrano Halvez
Otto Awpenheimer
Franciszek Stefczyk
Martinez
Beatrice
Don Vasyl
Forumowa Mafia
21 posters
Go down
avatar
Ramirez Serrano Halvez
Posts : 43
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 7:54 pm
Nie, na Mateo, bo jest szansa, że większość zagłosuje na niego, a on i tak jest na liście moich podejrzanych. Nie chcę tym razem głosować, an na Łopatę, ani na Juana, bo nic tym nie wskóram.
avatar
Ramirez Serrano Halvez
Posts : 43
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 7:55 pm
Dziękuję Martinez, to mnie utwierdziło o pełnym składzie mafii
María del Carmen
María del Carmen
Posts : 27
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 7:55 pm
Niestety, nie wszyscy dali jasny sygnał, na kogo zagłosują...

Póki co, większość wskazuje na Mateo Preacher'a
avatar
Ramirez Serrano Halvez
Posts : 43
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 7:57 pm
Martinez wrote:Głosuje na Ramireza, i cyk poszło, yolo

Jestem szalenie ciekaw: bo?

Jestem w mafii czy nie podoba Ci się mój styl wypowiedzi, jak to ujął Mateo?
Kuoka
Kuoka
Posts : 11
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 7:58 pm
María del Carmen wrote:Niestety, nie wszyscy dali jasny sygnał, na kogo zagłosują...

Póki co, większość wskazuje na Mateo Preacher'a

Niepokoi mnie to, że nie wszyscy się wypowiedzieli. Być może mafia nie zdążyła się naradzić i teraz milczy? Warto to przemyśleć.
María del Carmen
María del Carmen
Posts : 27
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 7:59 pm
Kuoka wrote:
María del Carmen wrote:Niestety, nie wszyscy dali jasny sygnał, na kogo zagłosują...

Póki co, większość wskazuje na Mateo Preacher'a

Niepokoi mnie to, że nie wszyscy się wypowiedzieli. Być może mafia nie zdążyła się naradzić i teraz milczy? Warto to przemyśleć.

Pewnie tak, ale czas teraz ucieka...
avatar
Martinez
Posts : 20
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 8:05 pm
Nie, to był czysty strzał
Beatrice
Beatrice
Posts : 17
Join date : 2020-04-11

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 8:07 pm
Maria, ja dość wyraźnie w swoim poście wskazałam, że głosuję na łopata_szatana. I z tego, co widzę, wszyscy oprócz Veronici i łopaty wskazali swoje typy; przy czym łopata powiedział swoje zdanie przynajmniej. Mam wrażenie, że nikt nie czyta postów trochę wcześniejszych, tak z godziny 17-18...
avatar
Justynian
Posts : 25
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 8:07 pm
Zostawię tu swoje notatki z dnia dzisiejszego dla was.

Kto dzisiaj nie podał do informacji, na kogo chce głosować:
- łopata_szatana - ostatnio głosował na Sienę,
- Der Khan - mimo, że pojawiła się tu jego wypowiedź,
- Veronica Cortez - tutaj znowu brak komentarza (i jej, i mojego).


Last edited by Justynian on Tue Apr 21, 2020 8:10 pm; edited 1 time in total
avatar
Justynian
Posts : 25
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 8:09 pm
Mój błąd, nie zauważyłem ostatniego postu łopaty...
Forumowa Mafia
Forumowa Mafia
Admin
Posts : 22
Join date : 2020-04-11
https://iguessweredoingit.forumpolish.com

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 8:10 pm
- Jesus, what a clusterfuck. So, that's... that's it, then? No one else really knows... anything?
- Umm, uh, well sir, um, there is...
- What?
- Umm...
- What?!
- There is the... (...)
- Jesus fucking Christ.
- Yeah.
- What did we learn, Palmer?
- I don't know, sir.
- I don't fucking know, either. I guess we learned not to do it again.
- Yes, sir.
- And I'm fucked if I know what we did...
- Yes, sir. It's uh... hard to say.
- ...Jesus fucking Christ.




Głosy:
1. Mateo Preacher: Kuoka, Ramirez Serrano Halvez, łopata_szatana, María del Carmen, Der Khan (5 głosów)
2. łopata_szatana: Beatrice, Justynian (2 głosy)
2. Ramirez Serrano Halvez: Mateo Preacher, Martinez (2 głosy)
2. María del Carmen: Veronica Cortez, DoeJoe (2 głosy)
5. DoeJoe: Juan Joya Borjam (1 głos)
5. Kuoka: Otto Awpenheimer (1 głos)

Mateo Preacher - ['], niewinny

Lista graczy:

OTWIERAM GŁOSOWANIE NR 7. SWÓJ GŁOS WYSYŁAJCIE MI W PRYWATNEJ WIADOMOŚCI NA FORUM, ZATYTUŁOWANEJ "LINCZ NR 7". GŁOSOWANIE ZAMYKAM JUTRO O 20:00, DO TEGO CZASU KAŻDY MUSI NAPISAĆ MINIMUM JEDNEGO POSTA W TEMACIE GRY ORAZ WZIĄĆ UDZIAŁ W GŁOSOWANIU, W PRZECIWNYM WYPADKU, ZGODNIE Z REGULAMINEM, ZOSTANĄ PRZYDZIELONE KARY ZA BRAK AKTYWNOŚCI. WYNIKI ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE W POŚCIE OKOŁO GODZINY 20:30.
MATEO PREACHER MA DO JUTRA, DO 20:00, CZAS NA NAPISANIE TESTAMENTU.
avatar
Justynian
Posts : 25
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 8:46 pm
Maria, takich jak ty, wygląda na to, było aż troje. Łopata_szatana, ty i Der Khan. Nikt z was nie mówił na kogo zagłosuje, jednak ty wiedziałaś, że Der Khan zagłosuje na Mateo albo po prostu to była pomyłka w liczeniu. Patrzę tutaj na kolejność głosów. O 19:55 napisałaś, że wygląda na to, że Mateo ma większość. Łopata wcześniej napisał, że czeka do 19:55 i wtedy idzie "za większością". Der Khana całkowicie nie pojmuje.

Do tego dochodzi Veronica głosująca na Marię, nie chciała z nami rozmawiać. Veronica, prowadzisz podwójne życie?
María del Carmen
María del Carmen
Posts : 27
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 8:59 pm
Justynian wrote:Maria, takich jak ty, wygląda na to, było aż troje. Łopata_szatana, ty i Der Khan. Nikt z was nie mówił na kogo zagłosuje, jednak ty wiedziałaś, że Der Khan zagłosuje na Mateo albo po prostu to była pomyłka w liczeniu. Patrzę tutaj na kolejność głosów. O 19:55 napisałaś, że wygląda na to, że Mateo ma większość. Łopata wcześniej napisał, że czeka do 19:55 i wtedy idzie "za większością". Der Khana całkowicie nie pojmuje.

Do tego dochodzi Veronica głosująca na Marię, nie chciała z nami rozmawiać. Veronica, prowadzisz podwójne życie?

Możliwe, że pominęłam któryś głos... późno zabrałam się za podliczanie i być może gdzieś któryś mi umknął. Nie jestem tu żadną dyżurną, dzielę się tylko spostrzeżeniami.
Zagłosowałam - jak na moje dane na ten czas - jak większość, tak jak wspominałam. Mogę tylko przeprosić Mateo... ale wydaje mi się, że głosowania zdecydowaną większością to jedyne, co teraz możemy robić.
Forumowa Mafia
Forumowa Mafia
Admin
Posts : 22
Join date : 2020-04-11
https://iguessweredoingit.forumpolish.com

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 9:00 pm
Felipe jak co dzień rano biegał wzdłuż plaży. Była tam udeptana ścieżka, znał ją jak dziury w swoich skarpetach. Poranna bryza pobudzała jego zmysły. W pewnym momencie zauważył nietypowo wyklepany teren. Jak poszedł, poczuł zapach wczorajszej kolacji. Jego oczom ukazała się około trzymetrowa dziura, w środku leżał mężczyzna 40-50 letni, a na nim kilkanaście patelni. Oczy miał otwarte...



Juan Joya Borjam [']

Lista graczy:

JUAN JOYA BORJAM MA DO JUTRA, DO 20:00, CZAS NA NAPISANIE TESTAMENTU.
avatar
Ramirez Serrano Halvez
Posts : 43
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 9:15 pm
Dobra, ja straciłem swoje dwa czarne konie, z czego Juana nie odżałuję! Cokolwiek teraz nie powiem, to i tak będzie źle. Moje pomysły już się skończyły, bo ze starej strategii został mi Łopata i ew. Martinez, ale przy dzisiejszym obrocie spraw, to nie sądzę, żeby cokolwiek trzymało się kupy. Kumam, co teraz będzie i uważam, że mafia jest naprawdę sprytna.

łopata_szatana
łopata_szatana
Posts : 24
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 9:17 pm
7 mieszkańców i 4 mafiozów. Kolorowo to nie wygląda. Tak jak obiecywałem, podzielę się (teraz już gówno wartą) moją myślą. Biorąc pod uwagę mój styl wypowiedzi i ogólnie zachowanie, nie liczyłem na jakiekolwiek wsparcie na któregokolwiek z mieszkańców. Na scenę wchodzi Preacher. Zaczął mnie, jak i Juana bronić tak just because oraz atakować Sienę. Do tego czasu, nasz lokalny detektyw miał czas się trochę rozejrzeć. Wydaje mi się, że preacher był (obym się mylił) detektywem. Przeskanował mnie, bo jestem kim jestem. Juana bo tak sobie wybrał i Sienę, z czego traf chciał, że akurat Siena została być może wrobiona przez Mafię. Telegraficzny skrót. Zasadniczo teraz mamy jakieś 36% szans, że głosując losowo odstrzelimy mafioza. Nie mam do tego teraz głowy. Spróbuję przeanalizować wypowiedzi później. Ramirez... daj coś mocniejszego. Daj no tutaj te fistaszki.
avatar
Ramirez Serrano Halvez
Posts : 43
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Tue Apr 21, 2020 9:28 pm
łopata_szatana wrote:7 mieszkańców i 4 mafiozów. Kolorowo to nie wygląda. Tak jak obiecywałem, podzielę się (teraz już gówno wartą) moją myślą. Biorąc pod uwagę mój styl wypowiedzi i ogólnie zachowanie, nie liczyłem na jakiekolwiek wsparcie na któregokolwiek z mieszkańców. Na scenę wchodzi Preacher. Zaczął mnie, jak i Juana bronić tak just because oraz atakować Sienę. Do tego czasu, nasz lokalny detektyw miał czas się trochę rozejrzeć. Wydaje mi się, że preacher był (obym się mylił) detektywem. Przeskanował mnie, bo jestem kim jestem. Juana bo tak sobie wybrał i Sienę, z czego traf chciał, że akurat Siena została być może wrobiona przez Mafię. Telegraficzny skrót. Zasadniczo teraz mamy jakieś 36% szans, że głosując losowo odstrzelimy mafioza. Nie mam do tego teraz głowy. Spróbuję przeanalizować wypowiedzi później. Ramirez... daj coś mocniejszego. Daj no tutaj te fistaszki.

Chłopaku, ja się bardzo dobrze bawiłem, naprawdę, ale już nic z tego nie kumam. Starałem się wywnioskować coś na podstawie tego, co tu widziałem i dzieliłem się tym na bieżąco.

Jedyne, co mnie uwiera, to to, że trochę nie umiem odróżnić zachować ludzi przed kompem od tych w grze i serio nie kumam, czy ktoś nie pisze na forum, bo zdarzają się sytuacje losowe, a może jednak ktoś nie pisze na forum, bo mafia. Nie kumam, czy ktoś myli się z interpretacją regulaminu serio, czy robi to jako podpuchę w grze. Czy ktoś przyczepia się do stylu wypowiedzi, bo po prostu mu się nie podoba styl wypowiedzi, czy nieodpowiedni styl wypowiedzi jest przesłanką do linczu. Ja się lubię bawić, ale samemu to ciężko.

Peace&love za obie ofiary (ale tego Juana to nie przeboleję!)
Beatrice
Beatrice
Posts : 17
Join date : 2020-04-11

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Wed Apr 22, 2020 10:27 am
O fuck... To już nie jest śmieszne. Kolejne 2 niewinne osoby wczoraj zostawiły nas. Kto teraz będzie nas zarażał swoim niepowtarzalnym śmiechem? Straciliśmy też jedynego szekspirologa w tym miasteczku!
Panowie, czekamy na Wasze testamenty, bo naprawdę mogą nam pomóc w odnalezieniu właściwego tropu do zwycięstwa nad mafią.

Ja mam pewne przemyślenia, ale nie chcę zbyt wcześniej się dzielić nimi, więc poczekam do wieczora, aż wszyscy mieszkańcy się zbiorą tutaj i zacznie się dyskusja.
avatar
Veronica Cortez
Posts : 8
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Wed Apr 22, 2020 10:57 am
Niestety wczoraj ze względu na siły wyższe nie miałam czasu wczytać się we wszystkie wypowiedzi z tego tez względu rzutem na taśmę oddałam głos na Marię ponieważ tak jak wspominałam wcześniej podejrzane wydaje mi się to że jest broniona jako niewinna ponieważ przygotowała tabelkę z głosami poszczególnych osób.

Nie chciałabym sama siebie oskarżać, a zapewne tłumaczenie się brakiem czasu nie będzie wiarygodne, ale chciałabym zwrócić naszą uwagę na osoby które nie zabierają za wiele głosu w dyskusji, nie rzucają oskarżeń, głosują na losowe osoby lub tak jak większość. Wydaje mi się że jest wysokie prawdopodobieństwo że wśród nich będą ukrywać się mafiozi. Sama tak przez dłuższy czas robiłam i prawdę powiedziawszy jestem zdiziwona że udało mi się tak długo przeżyć i tylko parę osób zainteresowało sie tym kim jestem i co sądzę o rozgrywce a i tak nikt na mnie nie zagłosował w linczu.

Dopóki miasto jest zajęte kilkoma najbardziej aktywnymi osobami mafia może spokojnie siedzieć w cieniu i czekać aż sami się pozabijamy. Oni a oni będę mieć czyste ręce bo nawet nie muszą glosować na niewinne osoby ponieważ zrobi to za nich większość.

Dlatego podtrzymuję stanowisko że podejrzana wydaje mi Maria - przygotowanie tabelki jest dobrą przykrywką dla mafii, następnie rzucała oskarżenia w stosunku do najbardziej aktywnych osób.
Następnie chciałabym się przyjrzeć najmniej aktywnym osobom, które w dodatku głosują tak jak większość lub na osoby co do których nie sa wysuwane żadne oskarżenia.

Dlatego dzisiaj do czasu głosowania planuję przesledzic wypowiedzi Kuoka i DoeJoe - wydaje mi sie że jedna z tych osób może być w mafii (ale na pewno nie obie ponieważ głosowali razem na Cecilię w głosowaniu poprzedzającym jej odpadnięcie) oraz OttoAwpenheimer.
-
avatar
Der Khan
Posts : 13
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Wed Apr 22, 2020 5:13 pm
@Justynian a co tu pojmować. Ciekawe, że wymieniasz inne osoby, a na tej liście nie ma Ciebie, bo sam przecież nie napisałeś wprost, na kogo zagłosujesz (wymieniłeś tylko dość długą listę typów bez wyraźnego wskazania). Jaka w tym logika? Na potwierdzenie tego wystarczy fakt, że Maria też nie uwzględniła Cię w podsumowaniu, więc chyba jednak nie było to dla nikogo oczywiste. A szkoda, że nie napisałeś tego wyraźnie, że będziesz głosował jednak na łopatę, bo to mogłoby zmienić rozkład głosów.

A to, że nie podałem swojego typu wprost chyba nic nie zmienia. Raczej wiadomo było, na kogo głosowałem wcześniej i o kim była moja cała wypowiedź przed głosowaniem. Ale analizując ostatnie wpisy tuż przed zakończeniem głosowania również stwierdziłem, tak jak już Ramirez wspomniał, że pojedynczy głos na Juana czy łopatę nic by nie zmienił (poza Beatrice nikt nie napisał wprost, że na niego zagłosuje). A Mateo, jako ich obrońca (pomijam już, że dwukrotnie głosujący na niewinną Sienę, co dla mnie było w ogóle nieuzasadnione), w dodatku próbujący zjednać sobie Martineza jako wsparcie przeciw Ramirezowi, który głośno mówił o swoich (i podzielanych przeze mnie) podejrzeniach wobec Juana i łopaty - tym wszystkim Mateo w tamtym czasie wydawał się potencjalnie wpasowywać w mafijną układankę.

Chyba zresztą taki był cel wypisywania tego wszystkiego na sam koniec tuż przed zakończeniem głosowania? Żeby utworzyć jakiś wspólny front. Gdyby to miał być ktoś wyraźnie spoza mojego kręgu podejrzanych, pewnie oddałbym inny głos.

I tak, María rzeczywiście lekko się pomyliła, bo w momencie, gdy to pisała było 2:2 (Mateo vs Ramirez). Podejrzewam, że mogła np. policzyć podwójnie typ Ramireza, bo 2 razy napisał o swoim głosie na Mateo. Ale zakładając, że mieliśmy i tak dążyć do większości, María (mimo nieświadomej pomyłki) dołożyłaby trzeci głos (pomijam, że łopata miał też iść za tłumem - już byłaby czwórka), więc zasugerowałem się tym i też oddałem większościowy głos (wyjaśniłem wyżej, dlaczego się z nim zgadzałem).

EDIT: To były moje przemyślenia jeszcze sprzed ogłoszenia mordu Juana. Teraz sytuacja się "nieco" skomplikowała.

***
Stosunek 4/7 - hi7m4n lubi to.
Kiedyś już był dokładnie taki sam stosunek sił w mieście - a było to w Berlinie Zachodnim. Co więcej, do tego momentu historia wyników głosowań była także identyczna - na 6 pierwszych linczów celny strzał dokładnie w 3. Później nastąpiło przełamanie i w kolejnych 5 głosowaniach odpadło 4 mafiozów. A zaczęło się od niespotykanego wcześniej jednogłośnego linczu pewnej Swietłany - zagłosowały na nią wszystkie 4+7 osób (w tym ona sama). Ostatecznie miasto wygrało.
Może jest jeszcze nadzieja.
DoeJoe
DoeJoe
Posts : 15
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Wed Apr 22, 2020 5:29 pm
DoeJoe wrote:Osobiście również uważam zachowanie Marii za podejrzane, pisała o wyeliminowaniu całej grupy mało aktywnych lub bardzo aktywnych, w czym ma nam pomóc wyrzucenie w ciemno połowy miasta? Nie zakładałbym, że cała mafia kryje się wśród cichych osób, raczej się podzielili.
Wpis o zachęcaniu do głosowania na nią samą po pomyłce w sprawie  Sieny to czyste odsuwanie od siebie podejrzeń sugerując "sprawdźcie jaka jestem niewinna".

Dzisiaj dodam tylko, że być może faktycznie z braku czasu nie pisała przed 19 mimo tego, że był to jej pomysł, być może celowo. Być może przypadkiem pomyliła się przy podliczaniu głosów, być może nie...

Po wczorajszym dniu nie mam nic więcej niż być może.
Juan Joya Borjam
Juan Joya Borjam
Posts : 22
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Wed Apr 22, 2020 5:37 pm
Edycja piąta - Page 10 94394264_1499664310201294_3017426756953964544_n.png?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQlSqLh3gnZ0Hf5GEqLsCzfXhVb3UZQ3fzMIf7RTcWCmzwUNfp2z0YUJA_ANFlqSoIY&_nc_ht=scontent.fpoz1-1

No i mnie odjebali :<
Ostatnio w kręgu moich podejrzeń byli DoeJoe i Der Khan.
Bałbym się bezpośrednio łączyć ich z moją śmiercią, ponieważ równie dobrze mafia może chcieć  ich w ten mord wrobić, ale kogoś wytypować trzeba.
Zastanawia mnie fakt, że w linczu nr. 5 obaj na mnie zgodnie głosowali, przed linczem 6 powtarzałem oskarżenia w ich kierunku, lecz żadnego głosu nie otrzymałem.
Ktoś już wtedy wiedział że umrę?  

Ramirez, mam nadzieję że będzie nam jeszcze dane napić się gorzałki w innym życiu Very Happy

**********************************************

Dzięki kochani za grę, jak zwykle było mega Cool
Rozjebcie mafię i wypijcie moje zdrowie tańcząc na ich grobach Smile
DoeJoe
DoeJoe
Posts : 15
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Wed Apr 22, 2020 5:37 pm
W obronie Marii mogę jedynie napisać, że Cecilia głosowała na nią w dwóch pierwszych linczach, co byłoby wysoce ryzykowne, ale lepszych pomysłów na ten moment nie mam.
DoeJoe
DoeJoe
Posts : 15
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Wed Apr 22, 2020 5:46 pm
Juan Joya Borjam wrote:
Zastanawia mnie fakt, że w linczu nr. 5 obaj na mnie zgodnie głosowali, przed linczem 6 powtarzałem oskarżenia w ich kierunku, lecz żadnego głosu nie otrzymałem.
Ktoś już wtedy wiedział że umrę?  )

Wyjaśniłem już czemu głosowałem na Marię, gdybym wiedział, że Juan zostanie zamordowany to zmiana frontu byłaby totalnie bez sensu, lepiej byłoby poczekać jeszcze dzień z przemyśleniami na temat Marii i nie pchać się do kręgu podejrzanych.
avatar
Justynian
Posts : 25
Join date : 2020-04-14

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Wed Apr 22, 2020 6:01 pm
Der Khan, przepraszam. Przeczytałem jeszcze raz moją wypowiedź i nie można było wywnioskować mojej intencji, tj. że będę głosować na łopatę ze względu na nagłą zmianę z aktywnej postaci w mniej aktywną. Oznacza to też, że Maria nie miała jak wywnioskować z mojej wypowiedzi, że będę głosować na łopatę.
Sponsored content

Edycja piąta - Page 10 Empty Re: Edycja piąta

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum